top

Yüz Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık oluşma nedenleri arasında yüzün mimik kaslarının aşırı hareketi, deri altı dokularının, kollajen ve elastik liflerin, kasların ve kemiklerin,  yaşlanmaya bağlı olarak zamanla hacim kaybetmesi, güneşin deriye verdiği zarar ve yer çekimi vardır.

Kırışıklık ve sarkmayı giderebilmek için bu sorunların tümü ile mücadele etmek gerekir. Mimik kaslarının etkisini azaltmak ve geçici de olsa yok etmek için,  Botox bu güne kadar bulunmuş en iyi çözümdür. Yumuşak dokulardaki hacim kayıplarını yerine koymak için en iyi uygulama ise yağ ve dolgu maddesi enjeksiyonlarıdır  Güneşin etkilerini azaltmak için güneş koruyucular veya içinde güneş koruyucu bulunan nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Kemik dokulardaki hacim kaybını ortadan kaldırmak için ise yüzün çeşitli bölgelerinde uygulanabilen  protezler vardır. Sarkma ile mücadele etmek için ise uygulanabilecek  yöntemler askı ve germe ameliyatlarıdır. Ayrıca derinin iç yapısındaki kollajen miktarını arttırmak için temelde deriyi ısıtmaya yönelik çok çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

FACEBOOK

Quote

YORUM YAZ

Prof.Dr.Ufuk Bilkay ile ilgili hasta yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.


HASTA YORUMLARI 

spacerBen Dr.Ufuk Bilkayi arkadasimin tavsiyesiyle tanidim.Ben daha önce 2 ayri doktordan 3 defa bacak ameliyati oldum ve bacaklarim eskinden cok daha kötü....Devamı »

Hatice / İzmir

 

spacerCanım Doktorum iyki seni tanımışım diyerek başlamak istiyorum sözüme.Gerek insan olarak güler yüzlülüğü ve sakinliği gerekse işinde başarısı asla tartışılmaz. Muayne olmak için ilk randevumu alıp görüştüğümüzde bana ameliyat öncesini,ameliyatı ve ameliyat Devamı »

Burcu  / İstanbul


bottom