top

En çok kullanılan dolgu: Hyalüronik asit nedir ?

Hyalüronik asit canlı organizmaların hepsinde bulunan şeker  yapısında bir maddedir. İnsan derisi de yoğun olarak hyaluronik asit içermektedir. Cilt altı destek dokusunun ise temel yapı taşı hyaluronik asittir.  Sünger gibi su tutucu özelliğe sahip bir madde oldugundan hacim oluşturma, nemlendirme ve hücre yenileme gibi özellikleri vardır. Cildimizdeki hyaluronic asit yıllar geçtikçe azaldığı için yaşlandıkça  cilt canlılığını yitirir, donuklaşır, kırışır ve sarkmaya başlar.

Ciltteki Hyalüronik asit miktarı 50 yaş civarında yaklaşık yarı yarıya azalmaktadır. Bu durum  en çok; yüz, boyun, dekolte ve el gibi kronik olarak güneşe maruz kalan bölgeleri etkiler. Hayalüronik asit tıpta eklem içi ve göz içi tedavilerde güvenle kullanılmaktadır. Estetik uygulamalarda ise kırışıklık tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.

Hyalüronik asit içerikli dolgular hayvansal madde ve toksin içermezler, bu nedenle diğer canlılardan hastalık bulaştırma riski yoktur ve allerji yapmazlar

 

FACEBOOK

Quote

YORUM YAZ

Prof.Dr.Ufuk Bilkay ile ilgili hasta yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.


HASTA YORUMLARI 

spacerBen Dr.Ufuk Bilkayi arkadasimin tavsiyesiyle tanidim.Ben daha önce 2 ayri doktordan 3 defa bacak ameliyati oldum ve bacaklarim eskinden cok daha kötü....Devamı »

Hatice / İzmir

 

spacerCanım Doktorum iyki seni tanımışım diyerek başlamak istiyorum sözüme.Gerek insan olarak güler yüzlülüğü ve sakinliği gerekse işinde başarısı asla tartışılmaz. Muayne olmak için ilk randevumu alıp görüştüğümüzde bana ameliyat öncesini,ameliyatı ve ameliyat Devamı »

Burcu  / İstanbul


bottom