top

Botox ve Dolgunun etkileri aynımıdır?

Dermal dolgular ve botox aynı şey değildir. Bazı temel etkileri aynı olsa da bunu sağlamak için oluşturdukları etki birbirinden oldukça farklıdır. Dolgu maddeleri yüze enjekte edilip çizgi, kırışıklık ve olukları doldurarak  görünümün düzelmesini sağlarlar. Botox ise mimik kaslarının içine enjekte edildiğinde  belirli bir sure kasların çalışmasını zayıflatır veya engeller. Kas hareketlerinde zayıflama kırışıklıkların silikleşmesini sağlar. Maksimum sonuç almak için bazen ikisini birlikte uygulamak gerekebilir. Botox yüzün farklı bölgelerine, dolgu daha farklı bölgelerine etki ederek birbirinin etkisini tamamlamaktadır.

 

FACEBOOK

Quote

YORUM YAZ

Prof.Dr.Ufuk Bilkay ile ilgili hasta yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.


HASTA YORUMLARI 

spacerBen Dr.Ufuk Bilkayi arkadasimin tavsiyesiyle tanidim.Ben daha önce 2 ayri doktordan 3 defa bacak ameliyati oldum ve bacaklarim eskinden cok daha kötü....Devamı »

Hatice / İzmir

 

spacerCanım Doktorum iyki seni tanımışım diyerek başlamak istiyorum sözüme.Gerek insan olarak güler yüzlülüğü ve sakinliği gerekse işinde başarısı asla tartışılmaz. Muayne olmak için ilk randevumu alıp görüştüğümüzde bana ameliyat öncesini,ameliyatı ve ameliyat Devamı »

Burcu  / İstanbul


bottom